A jégkori ember életének titkai a szegedi Móra Ferenc Múzeumban 
by artisbusiness.hu 2025. Jun 10.

A jégkori ember életének titkai a szegedi Móra Ferenc Múzeumban 

– A tárlat 2026. január 10-ig látogatható

Több tízezer éves pattintott kőeszközöket, jávor- és rénszarvascsontból készült tárgyakat mutat be az A jégkori ember című kiállítás. A látogatók megismerhetik az Altamira-barlang különleges történetét, sőt meg is pihenhetnek a falai között.

A tárlat franciaországi és hazai lelőhelyeken talált, 10-40 ezer éves tárgyakat mutat be: többek között pattintott kőeszközöket, rénszarvas- és jávorszarvas-csontból készült szerszámokat. Az érdeklődők megismerhetik a neandervölgyi emberek temetkezési szokásait, a jégkorban élők hétköznapjait. A kiállítás sátor-rekonstrukciójának köszönhetően az is kiderül, milyen körülmények között laktak elődeink sok tízezer évvel ezelőtt.

A tárlaton fontos szerepet kap a művészet: a Vénusz- és állatszobrocskák mellett az Altamira-barlang titkaiba is betekintést nyerhetnek a látogatók. Megismerhetjük a barlang felfedezésének körülményeit, a falakon megtalált festmények hátterét, értelmezését. A szegedi múzeum jelképes rekonstrukciót is készített: babzsák-fotelekben ülve csodálhatjuk meg a festett őskori bölényeket, a gyerekek pedig mini barlang falait díszíthetik fel.

A kiállítás 2026. január 10-ig látogatható.
Helyszín: Móra Ferenc Múzeum, 6720 Szeged, Roosevelt tér 1–3.

További információk ITT.

Nyitókép: részlet a kiállításból (a cikkben szereplő képek forrása a Móra Ferenc Múzeum)

Lásd még:

A kulturális turizmus idei bajnoka: Szeged – Az Art is Business 2024-es díját az alföldi város kapta

Szeged: A megnézemtől a megélemig – Szeged enged bennünket a színfalak mögé nézni, sőt maguk a falak is egyedülállóak.

A PICK és a MOME együttműködéséből született kiállítás nyílt Szegeden – A tárlat alkotásait szalámis ízemlékek inspirálták

Szenvedélyesen szeretjük a kultúrát, a művészeteket és a stratégiai gondolkodást. Ez ingyen van. A lapkiadás és az online magazin működtetése azonban pénzbe kerül. Kérjük, ha teheti, támogassa az Art is Business hiánypótló munkáját!

2025 decemberében jelentetjük meg A mecenatúra 125 éve 1900-tól napjainkig című kiadványunkat.

Támogassa a kiadvány létrejöttét, legyen Ön is mecénás! 

Támogassa a kiadvány létrejöttét, legyen Ön is mecénás! ⮕